Jak to dopadlo?    ...  27.3. 2010 – turnaj 4 hry squash drive

V pořadí třetí turnaj za mého působení od začátku ve Sportareně na Praze 10-Dubči se konal v sobotu 27.3.

Turnaje se účastnilo celkem 24 hráčů a hráček, tedy 12 párů. V 9,45 hod proběhlo losování do 3 skupin, kde hrál „každý s každým“. Postupovali dvě nejlepší dvojice ze skupiny, a to do rozřazovacího klíče. Na třetích a čtvrtých postech hrály dvojice proti sobě, tedy celkem 5 utkání. Skupinu „A“ přesvědčivě vyhrál a postoupil z prvního místa Karel s Adrianou. O druhém postupujícím při rovnosti bodů rozhodovalo skóre. O set postoupil Tomáš s Kateřinou, kteří jako jediní ve skupině uhráli set ( 13:11) na Karla s Adrianou, což jim vlastně zajistilo postup. Skupina B - Papíroví favorité postoupili - Jirka s Janou sehráli vyrovnané utkání s Martinou a Martinem. Mezi nimi rozhodl třetí set 11:8 pro „jéčka“.

Tomášova squashová partnerka Iva se ve druhém utkání zranila (zřejmě natažený sval) a turnaj za ní dohrála třináctiletá „naděje“ juniorského squashe Terka, která se přišla podívat, jak hraje její máma… přejeme ti Ivo brzký návrat na kurt a držíme palce, ať je to co nejdříve.

Jirka s Editou nestačili na „favorizované páry“ a v základní skupině skončili třetí. V opakovaném utkání nad  Tomášem a Terkou vyhráli 2:0. Skupina C neměla jasného favorita, utkání byla velmi vyrovnaná a postupující Vítek s Martinou i Jakub s Gabrielou si s postupem odnesly vždy po jedné porážce. Překvapením bylo vítězství Franty s Luckou nad

postupujícím Vítkem a Martinou, v poměru 2:1. Petr s Pavlem skončili v základní skupině třetí, s Jakubem a Gabrielou prohráli o postup 1:2 ( 10:12, 11:5, 7:11).

Třetí a čtvrtá místa ve skupinách se rozřadily do patřičných tabulek o umístění 7-9 a 10-12 místo. Prvních šest ještě před závěrečnou tabulkou čekalo rozřazení, a to v velice důležitém zápase, nahoru o 1-3, nebo dolů o 4-6 místo.

Dle klíče nastopil pár M&M – tedy Martina a Martin proti Karlovi s Adrianou. Recept Karla byl jednoduchý, a to, že bude Adriana v přední části kurtiu a tudíž podávat, a on že bude vymetat všechny rohy kurtuJ . S touto taktikou, kde se Adriana šikovně nepouštěla do složitého odehrání a přenechala vše Karlovi slavili úspěch 2:0. Pár M&M v podstatě prohrál pouze svými chybami, jinak byl zápas vyrovnaný Dalším utkáním o postup mezi finálovou trojici se konalo mezi J&J – Janou a Jirkou, mírně favorizovaným párem, a Vítkem s Martinou. Vítek odváděl ze zadní části kurtu dobrou práci, ale Jirkovy přesné lajny mu dělaly problémy. Pro J&J 2:1, ani třetí set nebyl jednoznačný, velmi dobře se předvedla Martina, hrající s ohromnou chutí nevzdat žádný míček. Třetí utkání o účast ve finále dopadlo také 2:1, a to pro Jakuba s Gabrielou. Toto utkání jsem neviděl, ale je jasné, že to bylo dramatický až do konce, nenápadný pár Tomáš s Kateřinou , který byl před turnajem 4hru trénovat, soupeře řádně potrápil až do konečného míčku.

V konečné tabulce o 4-6 místo stojí za zmínku souboj o bramborovou medaili, mezi Martinou s Martinem a Vítkem s Martinou. Obě Martiny, hrající vpředu kurtu předváděly dobrý squash, v prvním setu se došlo až na 13:11, M&M vítězí 2:1. Ve finálové trojici pohráli Jakub s Gabrielou obě utkání shodně 2:0 a tak se čekalo na poslední , opravdové finále neporažených - J&J a Karla s Adrianou.

Utkání velmi pohledné, dlouhé výměny na lajnách a krosech, které Jirka „ustál“, lepší hra Jany oproti Adrianě vpředu kurtu - výsledek přes veškerou snahu karla, který hrál „ za dva“ .. 2:0 pro Janu s Jirkou. (11:6, 12:10). Finále bylo dramatické až do konce.