Pravidla Tecnifibre squash League 2012

Začátek ligy: po turnaji TESLA IN, 10.1. 2012

_____________________________________________

1 kolo  10.1.-29.2.

2 kolo 1.3. - 31.3.

3 kolo 1.4. - 30.4.

4 kolo 1.5. - 31.5.

5 kolo 1.6. - 30.6.

6 kolo 1.9. - 30.9.

7 kolo 1.10. - 31.10.

8 kolo 1.11. - 10.12.  ukončení a vyhlášení ligy

______________________________________________ 

Jedno kompletní ligové kolo trvá ( mimo začátku leden-březen 2012  a konce v prosinci 2012 - jeden kalendářní měsíc. Výjimku tvoří prázdniny, kdy se NEHRAJE. Uvnitř jednotlivých lig hraje tabulkově každý s každým. Počet sehraných setů v zápase je 6 (to znamená, že za stavu 3:3 končí zápas remízou, při výhrách jsou stavy 6:0, 5:1, 4:2). Za vítězství v zápase se udělují 2 body, za remízu 1 bod. Zapisují se i výsledky jednotlivých setů, což je velmi důležité při rovnosti bodů. Po každém ligovém kole poslední  hráč z každé ligy sestupuje do ligy nižší (pokud existuje) a vítěz každé ligy postupuje do ligy vyšší (netýká se ligy první). Hraje se podle mezinárodních pravidel pro amatérský squash, Je nutné dodržet zejména počítání bodů (tzn., že každý set se hraje na 11 vítězných bodů, beze ztrát (bodovat může i nepodávající hráč),přičemž za stavu 10:10 se pokračuje tak dlouho, dokud není ve stavu rozdíl dvou bodů, horní hranice bodů v setu není omezena). Termíny zápasů i kurt si jednotlivé dvojice dohadují individuálně. Každý během jednoho kalendářního měsíce hraje celkem 3 utkání.Nastane-li situace, že se některý z hráčů nemůže dostavit v domluveném termínu k utkání, nese riziko kontumační prohry (6 x 0:11), nedohodnou-li se oba hráči na náhradním termínu. Nedohodnou-li se hráči v příslušném měsíci vůbec, počítá se oběma kontumační prohra (6 x 0:11). Z jasných důvodů - zdravotních , pracovních apod se řeší vše po domluvě, vetšinou skrečí a stavu zápasu 0:0, bez bodového ohodnocení. Vstup do ligy je zpoplatněn na 200.- Kč/sezona.

Umístění v lize

Po ukončení ligového kola se určuje pořadí hráčů uvnitř každé ligy.

Za vítězství v zápase se udělují 2 body.

Za remízu se uděluje 1 bod.

Za kontumační výhru se udělují 2 body, skóre se počítá 6 x 0:0 (míčky 0:0).

Divoká karta

Divoká karta je zařazení hráče do vyšší skupiny ( ligy) mimo stardardní postup. Hráč může požádat o divokou kartu během hracího roku  dvakrát, avšak v rozmezí minimálně 3 měsíců. Hráč si zažádá o skupinu (ligu), to znamená, že v tom okamžiku se hraje o pěti hráčích. Aby zůstal v žádané lize, musí ji vyhrát. Pokud nevyhraje, padá do ligy poslední. V případě jeho výhry se postupuje tak, že sestupují poslední dva ze skupiny pěti , klasicky postupuje jeden hráč z nižší ligy, který tuto vyhrál. Divoká karta je zpoplatněna částkou 100.- Kč. V případě výhry skupiny se částka vrací.

 Bodovací systém - toto je puvodní tabulka Oliver Squash league - platí i pro TECNIFIBRE Squash League 2012

 

ZMĚNA r 2012  : 4-6 liga je ohodnocena stejně - 1 místo - 30 b, 2+3 místo - 20 bodů a 4 místo je za bodů 10.

 Neodehraná utkání

Protože může nastat problém v tom, že se jeden z hráčů snaží vyjednat termín k utkání a druhý na to nereaguje, vyzývatel pošle mail, nejpozději do 15 v měsíci mail na: j.zajpt@seznam.cz, kde uvede skutečnosti a komise OSqL toto následně vyřeší. (Komise  - J. Zajpt, J. Nauš, R. Melichar).

úprava v pravidlech platí  od 1.1.2012

* Vyzývatelem k utkání je hráč na nižším postu v tabulce ligy (vizuálně)

* při neuspěšném kontaktu pro dohodnuté utkání vyzývatel pošle mail (j.zajpt@seznam.cz), kde uvede skutečnosti, nejpozději do 15tého v měsíci

* prohřešky řeší komise ligy, může udělit tzv. oranžovou, či červenou kartu za opakované nedodržování pravidel ligy.

Důležité:

Komise může v rámci zachování vyváženosti lig (4 hráči) při udělení oranžové, nebo červené karty také udělit zelenou kartu hráči ze spodní ligy a umožní mu tak postup, i bez toho, že by svojí ligu vyhrál. Důvodem může být většinou herní spolehlivost a přední příčka v dané lize.

Karty - postup - sestupy - obdržené body

1 neodehrané utkání: oranžová karta - jasný důvod (nemoc, zranění) -  body  za odehraná utkání, body za umístění v lize

                                                       - nejasný důvod - pouze body za odehraná utkání, bez bodů za umístění

2 neodehraná utkání: nejasný důvod - červená karta, sestup do nižší ligy - o 1 ligu níže ( bez bodů za umístění)

3 neodehraná utkání: nejasný důvod - červená karta. sestup do nižší ligy - o 2 ligy níže  (bez bodů za umístění)

Ostatní případy se řeší individuálně, záměrem rozhodně NENÍ hráče omezovat či "trestat", ale naopak nabídnout podmínky ligy, umožnit hru, soutěživost,

ale ne na úkor ostatních hráčů. Závislost jednotlivých lig na sobě je zřejmá - propojenost sestupujících a postupujících hráčů v celém průběhu ligy.

Závěrem

Všichni účastníci ligy jsou povinni dodržovat pravidla squashe a slušného chování při zápasech. V případě neshod raději zápas odložte a sjednejte si rozhodčího. Doporučujeme též používání ochranných brýlí a apelujeme na hraní v čisté obuvi z bezpečnostních i hygienických důvodů.

 PAMATUJTE

v tabulce příslušné ligy vyzývá ke hře vždy spodní hráč

hraje se 6 setů do 11

zapisujou se i body

výsledek se posílá na j.zajpt@seznam.cz

dotazy na stejném mailu, nebo na mob. 602313840

 přeju příjemnou hru

 

   za SK SQ Dubeč   Jarda Zajpt

 

 

 ÚPRAVY ZÁŘÍ 2012

-----------------------

 jsou sepsány pod tabulkou 5 kola..

stejně jako bodovací tabulka

 viz - -2 body za neodehrané utkání

system červené karty je zrušen